Celková rekonstrukce chrupu

V naší praxi nabízíme klientům kompletní obnovu či rekonstrukci chrupu. Ať už máte zuby v sebehorším stavu, či jste o ně již přišli úplně – nezoufejte, všechno se dá řešit!

Estetická rekonstrukce chrupu

Řadu našich klientů trápí různé estetické nedokonalosti chrupu. Může jít o problém s barvou zubů, probarvenými starými výplněmi, nehezkými korunkami či můstky, nevyhovujícím tvarem či postavením zubů… zkrátka zuby jsou „flekaté“, „žluté“, „křivé“ a potřebovaly by „dát do pořádku“.

Možností, jak řešit takové stavy je hodně. Snažíme se vždy zvolit co nejšetrnější variantu, která zaručí kýžený výsledek. Drobné nesrovnalosti v barvě se dají řešit např. předěláním bílých výplní za nové a bělením, chyby v postavení zubů řeší specialista ortodontista s nímž externě spolupracujeme.

Pokud jsou zuby již hodně poničené či spravované, nejefektivnější variantou je protetická estetická rekonstrukce, tedy zhotovení faset a korunek. V naší praxi k tomu využíváme systém CEREC, díky němuž je možné takovou proměnu zvládnut po předchozí přípravě přibližně za 2 dny.

Horní zuby před ošetřením
Horní zuby po ošetření
 

Jak to probíhá?

Nejprve bývá nutné provést nezbytná ošetření kazů a kořenových kanálků a zuby provizorně dostavět. Po zvládnutí těchto kroků je možné přistoupit k vlastní „proměně“. Vždy se snažíme o předvídatelný výsledek, který se bude klientovi líbit a se kterým bude spokojen.

Proto většinou zahajujeme práci provizorní přestavbou kompozitem (bílým výplňovým materiálem), kterou upravujeme až ke klientově spokojenosti. S touto „maketou“ výsledného stavu většinou klient odchází na několik dní domů, aby měl možnost si zvyknout na nový úsměv a případně jej zkonzultovat se svými blízkými.

V další návštěvě po vzájemném odsouhlasení lékař namodelované zuby okopíruje optickým skenem do počítače systému CEREC a využije pro následnou digitální modelaci. Zuby se zbrousí o minimální nutné množství skloviny, naskenují a klient dostává volno, zatímco lékař pracuje na fasetách, korunkách či můstcích.

Po vyfrézování následuje nezbytná zkouška, kde ještě stále můžeme dolaďovat jemné detaily tvaru zubů. Po té následuje glazura, barevné doladění a leštění, aby zuby získaly svůj jedinečný a přirozený vzhled, který bude ladit s obličejem klienta.

Na závěr se korunky (fasety, můstky) „nalepí“ na vlastní zuby speciální technologií, která zaručí, že se keramické práce stanou takřka nedílnou součástí zubu.

Dolní zuby před ošetřením
Dolní zuby po ošetření
 

Kolik to bude stát?

Cena tohoto komplexního ošetření se odvíjí od počtu ošetřovaných zubů a množství zákroků, které vlastní „proměně“ předchází. Na začátku je ale vždy bezplatná konzultace, při níž lékař naplánuje, co vše je nutné udělat a sestaví individuální cenový plán každému klientovi.

Obnova ztraceného chrupu

Pokud jste již přišli o všechny zuby, či jsou vaše zbylé zuby ve špatném stavu a není možné je dále využít, není třeba ztrácet naději. I takovéto situace lze řešit a dosáhnout zářivého úsměvu s novými zuby „napevno“ a to pomocí dentálních implantátů, často během jednoho dne!

Jak to probíhá?

Nejprve je nutné zhotovit klasickou protézu „do skleničky“, která bude esteticky vyhovovat. Na základě CT snímku se vytvoří šablona, pomocí níž se většinou bez nutnosti klasického chirurgického zákroku zavedou implantáty – v horní čelisti 8, v dolní čelisti 6. Předem připravená protéza se v ten samý den upraví na provizorní můstek pevně fixovaný na zavedených implantátech a klient odchází se zuby napevno. Po vhojovacím období implantátů se provizorní můstek vymění za odolnější a estetičtější můstek definitivní.

Fasety horních řezáků