Zubní implantáty

 

Dentální (zubní)  implantát je speciální titanový šroubek, který slouží jako náhrada kořene ztraceného zubu. Zavádí se do čelistní kosti v místě chybějícího zubu a následně se na něm vybuduje korunka. Komplex implantát-korunka pak slouží jako plnohodnotná náhrada chybějícího zubu.

Ošetření mezer v chrupu pomocí zubních implantátů je velice šetrná, estetická a dlouhodobě stabilní metoda. Slouží jako alternativa můstků, pro jejichž zhotovení je nutné obrousit zuby v okolí mezery a tím je oslabit, a snímacích protéz, které jsou samy o sobě většinou nepohodlné.

Implantáty zavádí a korunky na ně zhotovuje na našem pracovišti vždy MUDr. Martin Čelko. Implantologii se věnuje již od roku 1999 a na svém kontě má přes 1000 zavedených implantátů. S navigovanou implantologií začal jako první v ČR roku 2007. Pravidelně se v oboru implantologie i implantologické protetiky vzdělává a rovněž sám školí jiné lékaře.

Jak to probíhá

Na začátku léčby zubními implantáty stojí vždy důkladné vyšetření, jehož součástí je prohlídka úst a RTG snímek, zhodnocení situace lékařem a následně domluva s pacientem na podobě zákroku. Na našem pracovišti v Hradci Králové nabízíme kromě klasické implantace též navigovanou implantaci. Obě metody vedou k obdobnému výsledku, liší se však přesností, náročností zákroku a rychlostí. Při samotném zákroku je samozřejmostí lokální anestezie – ošetření není nikdy bolestivé.  

Sjednejte si schůzku a prohlídku v našem centru v Hradci Králové

Navigovaná implantologie

Navigovaná implantace je moderní metoda zavádění implantátů, kdy se na základě 3D rentgenového snímku naplánuje pomocí počítače přesná poloha implantátů v kosti a na základě tohoto plánu je pak vyhotovena přesná šablona, která při zákroku vede nástroje požadovaným směrem do požadované hloubky. Není tedy nutné dělat slizniční řezy a následně je šít, celé zavedení implantátu je přesnější a v neposlední řadě také o hodně rychlejší (průměrná délka implantace jednoho zubního implantátu je v tomto případě cca 9 min, klasickou cestou trvá stejný zákrok cca 30 minut). Rovněž obtíže po zákroku jsou výrazně menší nebo žádné. K plánování implantací využíváme software Simplant, šablony vyrábí firma Materialize. 

před ošetřením - chybí zuby 4 a 5navigační šablonadrobné nářezy v dásni dle šablonynavigovaně zavedené implantáty kryté vhojovacím válečkem

Jaké používáme implantáty

MUDr. Martin Čelko zavádí vysoce kvalitní implantáty značky 3I od firmy Biomed. Jedná se o implantáty amerického původu, které jsou celosvětově používané již desetiletí a slouží jako referenční pro porovnávání jiných implantátů. Dále rovněž využívá německé kvalitní implantáty značky ICX.

Záruka

Ošetření dentálními implantáty je jedno z nejspolehlivějších ve stomatologii. Naše pracoviště v Hradci Králové poskytuje na komplex implantát-korunka nadstandardní záruku 3 roky (podmíněnou pravidelnými preventivními prohlídkami a kvalitní zubní hygienou). Výrobce - firma Biomed 3I poskytuje na samotné implantáty záruku 5 let.