Dentální hygiena

Pro zdraví zubů a dásní je jednoznačně nejdůležitější podmínkou správné čištění zubů. Ačkoli si každý z nás čistí zuby od mala, málo kdo ví, jak přesně na to, aby se mu zuby nekazily a dásně nekrvácely. Pacienti i lékaři pak svalují vinu na stravu či dědičnost, která ale ve skutečnosti roli vůbec nehraje.

Ilustrační obrázekPříčinou vzniku zubního kazu, zánětu dásní i parodontitidy jsou bakterie zubního povlaku, které zůstávají dlouhodobě na místech, která nejsou dobře očištěna. Při dentální hygieně v naší praxi Vám ukážeme, o která místa se jedná, doporučíme pomůcky a nacvičíme s Vámi techniku, jak dočistit i tato místa, která jsou příčinou vašich současných, nebo potenciálních obtíží.

Dále samozřejmě v průběhu sezení odstraníme zubní kámen a hrubé pigmentace a zuby přeleštíme, v některém z následných sezení po předchozí domluvě zuby i opískujeme.

V následných sezeních zkontrolujeme stav vašich dásní a techniku čištění, případně vám pomůžeme ji doladit.

Jak již bylo naznačeno, dentální hygiena je tou nejlepší investicí do vašeho „ústního zdraví“, neboť vás naučí, jak předcházet problémům se zuby i dásněmi.

Doporučené pomůcky jsou v prvním sezení v ceně, další si pak můžete kdykoli v ordinační době dokoupit v našem obchůdku za zvýhodněné ceny.