K zubaři bez obav

Mnoho lidí zažívá před návštěvou zubního lékaře krušné chvíle naplněné obavami a strachem, které mají kořeny ve zlých zážitcích z minulosti či ve vyprávění jiných lidí o tom, "jak je to u zubaře strašné". I do naší ordinace vcházejí pacienti s obavami, ale většinou jen napoprvé. Po první návštěvě zjistí, že není čeho se bát a i děti se leckdy na další návštěvy těší. V naší praxi se totiž snažíme o maximálně lidský a citlivý přístup. 

Čeho se jinde bojíte, u nás nemusíte.

Bolest?

V první řadě si zakládáme na absolutní bezbolestnosti ošetření. Při všech zákrocích, které jsou spojeny s potenciální bolestivostí, podáváme automaticky účinnou lokální anestezii. Pro zajištění maximálního komfortu používáme k podání anestezie místo klasických stříkaček speciální aplikátor, který umožňuje použití ultratenkých jehel, jejichž vpich prakticky není cítit. Pro obzvlášť citlivé klienty a děti máme připravené i povrchové anestetikum, kterým je možné znecitlivět sliznici před samotným vpichem. Po aplikaci znecitlivující látky pak již v průběhu zákroku nesmí nic bolet.

Nákaza?

Naprostou samozřejmostí je též čistota prostředí a sterilita používaného vybavení. Veškeré nástroje a pomůcky jsou po každém použití buď bezpečně zlikvidovány (v případě jednorázových) nebo pečlivě dezinfikovány prostředky zn. Schülke a následně sterilizovány v parních sterilizátorech (autoklávech) zn. Europa B Evo a Melag Vacuclav, které podléhají přísným pravidelným kontrolám účinnosti, a uchovány v jednorázových sterilních obalech. 

Co se bude dít?

Kromě strachu z bolesti sužuje lidi před návštěvou zubaře často i strach z neznámého. Proto vždy, než se pustíme do jakékoli léčby, věnujeme dostatek času pohovoru s klientem, při němž si důkladně vysvětlíme, jaké jsou problémy a jaké jsou možnosti řešení. Vždy se snažíme trpělivě zodpovědět všechny otázky.

Kolik to bude stát?

Součástí každého léčebného plánu je i cenový plán. Vždy informujeme své klienty o cenách zákroků předem a nabízíme několik alternativ. Pokud stav chrupu vyžaduje velké množství zákroků, které se předem nedají přesně odhadnout, stanovíme na léčbu finanční strop, který po té nepřekročíme, i kdyby složitost zákroků tento strop nakonec převýšila.

Budu dlouho čekat?

Do naší ordinace se objednává a vždy se snažíme časy objednání dodržet. Vzácně může dojít k nepředvídatelné komplikaci a tím ke zpoždění, nicméně snažíme se pečlivým plánováním tyto situace minimalizovat a šetřit tak klientům drahocenný čas.